
Шліфувальні листи
Один із найпопулярніших видів абразивного матеріалу – шліфувальні листи. Вони використовуються як для ручного, так і для машинного шліфування, наприклад віброшліфмашиною. Шліфлисти є шматками наждакового паперу прямокутної форми.
Шліфувальна шкірка незамінна в побуті, на будівництві та на виробництві. З її допомогою вирівнюють поверхню, видаляють корозію, фарбу, лак, готують поверхню для подальшої обробки. Наждачка підходить для дерева, металу, кераміки, пластику, штукатурки, шпаклівки, лаку, фарби.
Основні характеристики
Шліфувальні листи складаються з основи та зерна. Вони відрізняються за матеріалом та розміром.
Матеріал основи
Як основа для шліфувальних листів використовуються папір і тканина.
Наждачка на паперовій основі більше підходить для ручного шліфування, але може застосовуватися і зі шліфувальними машинами. Папір буває стандартним і вологостійким. Листи на паперовій основі дешеві, під час роботи вони не деформуються та не розтягуються. Можливість нанесення дрібних зерен дозволяє використовувати абразивну шкірку для фінішної обробки. Основний недолік паперової основи – низькі зносостійкість та міцність.
Для шліфувальних листів на тканинній основі беруть поліестер або бавовну. Спеціальне просочення робить їх водостійкими та міцними, покращує зчеплення тканини та абразивних зерен. Тканина надає наждачному паперу велику міцність, стійкість до розриву, еластичність. Але ж вона підвищує ціну шліфліста. Здатність розтягуватися викликає певні незручності. Тканина для основи відрізняється за щільністю, типом, вологостійкістю. Відповідно до цього її ділять на кілька класів.
Абразив
Найпопулярніший абразив, що використовується для листів, – електрокорунд (оксид алюмінію). Він доступний за ціною, гострий та міцний. Це ідеальний варіант для дерева, м'яких металів та інших нетвердих матеріалів. Для матеріалів високої твердості, таких як камінь, скло, лак, пластик і т.д., підійде більш міцний карбід кремнію, що самозаточується.
Шліфувальні листи із зернами кераміки або граната зустрічаються рідко. Обидва ці абразиви призначені для делікатного шліфування дерева.
Окрім типу зерна має значення та його розмір. Зернистість позначається буквою Р і цифрами: що більше, тим дрібніше зерно і делікатніше воно обробляє. Крупнозерниста шкірка (від P12 до P80) служить для грубої обробки, як видалення фарби, лаку, іржі і т.д. Абразивні листи середньої зернистості (від P 80 до P 160) потрібні для проміжних робіт, наприклад, шліфування грубих подряпин та основної обробки дерева. Дрібними зернами (P160-P1400) проводять фінішні роботи, полірування.
Абразивні зерна можуть мати відкриту або закриту насипку. Наждачний папір відкритої насипки призначений для обробки м'якої деревини, шпаклівки та подібних матеріалів. Проміжок між зернами не надто швидко забивається відходами шліфування. У шкірці закритого насипу абразив утримується краще, що робить його оптимальним для твердих матеріалів.
Чимале значення має зв'язка, за допомогою якої абразив кріпиться до основи. Чим вона міцніша, тим довше прослужить наждачка. Як сполучну речовину використовують синтетичну смолу.
Широкий вибір нашого інтернет-магазину допоможе підібрати шліфувальні листи для будь-яких завдань. Ми продаємо товар лише перевірених виробників, ми не маємо абразивного матеріалу від невідомих фірм. Щоб придбати наждачку або отримати консультацію, зв'яжіться з нашими менеджерами.