
Шліфшкіра в рулонах
Знайомий кожному наждачний папір, він же наждачка, шліфшкурка, продається в листах, стрічках та рулонах. Шкірка в рулонах незамінна там, де вона витрачається у великих кількостях: набагато зручніше відрізати шматочок від рулону, ніж щоразу купувати новий аркуш. Рулонна наждачка служить для ручного чи машинного шліфування.
Основа шліфувального паперу
Будь-яка шкірка - це основа, до якої кріпиться абразив. Для основи використовуються папір, тканина чи комбінація цих матеріалів.
Папір
Папір для шкірки в рулонах відрізняється за щільністю: від А (дуже тонка) до H (найщільніша). До її переваг відносяться невисока ціна, можливість нанесення найдрібніших зерен, стійкість до розтягування. Але наждачка на паперовій основі швидко зношується, вона не відрізняється міцністю, не підходить для інтенсивної роботи. Папір може бути як неводостійким, так і просоченим водовідштовхувальним складом.
Тканина
Рулонна шкірка з основою з бавовни або поліестеру більш стійка до стирання та на розрив, ніж попередня. Обробка поліефірною смолою робить наждачку водостійкою.
Тканина для шліфувального паперу поділяється на кілька типів:
- Х: важка, для первинного чорнового шліфування.
- J: легка, для чистової обробки профілю та країв
- Y: поліефірна, для промислового полірування панелей
- XF: важка, але гнучка
- JF: легка та дуже гнучка
Шліфшкіра на тканинній основі добре тягнеться. Її головний недолік – найвища ціна.
Комбінована основа
Шліфувальний папір з двошаровою тканинно-паперовою основою еластичний, стійкий до деформації та стирання. Її основна перевага – висока міцність.
Абразив
Наждачка в рулонах може мати різний тип зерна. Основні з них:
- Карбід кремнію: дуже твердий і гострий, має високу ріжучу здатність, підходить для твердих матеріалів, фарб, лаку, пластику і т.д.
- Оксид алюмінію (електрокорунд): найбільш поширений та доступний, використовується для роботи з деревиною, металом, фарбами, шпаклівкою тощо.
Шліфувальна стрічка в рулонах відрізняється за типом насипки абразиву:
- Закрита: абразивні зерна з'єднані зв'язкою та закріплені таким чином, що при роботі вони не вилітатимуть. Це продовжує термін служби наждачки та дозволяє обробляти найтвердіші матеріали.
- Напіввідкрита: служить для шліфування щодо м'яких матеріалів, наприклад, кольорових металів.
- Відкрита: шкірка, зерна якої легко видаляються, проміжок між ними не забивається відходами шліфування, ідеальний для смолистої та м'якої деревини.
Розміри зерна у шліфувальної шкірки бувають різними: великі, середні, дрібні. Крупнозерниста позначається номерами від Р12 до Р80. Вона застосовується для грубого та первинного шліфування, коли потрібно видалити верхній шар. Середньозерниста наждачка в рулонах (Р80-Р160) створена для проміжної обробки, згладжування подряпин, що залишилися після застосування шкірки з великим зерном. За допомогою дрібнозернистого наждакового паперу (Р160-Р1400) вдається досягти ідеально гладкої поверхні, підготувати її до подальших операцій.
У нашому інтернет магазині представлений широкий вибір шліфувального паперу в рулонах. У нас є різні види та розміри. Для консультації та оформлення замовлення зв'яжіться з менеджерами по телефону вище.